reklama_big

Zpět na Hlavní stránku

tr6_08_UhrochaA_MP

Pivnice U hrocha

Meridian Feeling i love the like button from facebook

Tel.:+420 257 533 389

O restauraci

Lokál, který příští rok oslaví dvacet let svého trvání, působí, jako by na Malé Straně stál věky.

Je těžké pochopit kouzlo téhle nevelké pivnice na Malé Straně, naopak je velice snadné mu podlehnout. Na internetu stránky této hospody nenajdete a ani Facebook jejímu personálu nic neříká. Nabízené pokrmy jsou veskrze průměrné a o moderních trendech českých pivnic tady neslyšeli. Lépe řečeno spíše nechtěli slyšet. Základem je neopakovatelná atmosféra a kvalita zdejší sudové plzně (půllitr za 36 Kč).

Věhlas Hrocha spoluvytváří celý zástup jedinečností, jinde možná ne žádoucích, zde však nepostradatelných. Loni se například majitel rozhodl a provozovnu nechal vymalovat. Štamgasti se jako jeden muž – a Hroch je především štamgastskou hospodou – vylekali. Pivnice, která do té doby vyhlížela jako netknutá krčma z hlubokého středověku, během tří dnů mimikry ztratila.

Za těch několik měsíců se už malba jednak okoukala, jednak ji neúprosný čas znovu přioděl původním šatem. Všechno se vrátilo do starých dobrých kolejí, trochu zarůstajících travou jako na lokální trati kdesi na konci světa. Srovnání s ospalým nádražíčkem však nesedí, snad s výjimkou doby krátce po poledni. Tehdy U hrocha bývají v převaze turisté, kteří ukázněně a udiveně přehlížejí to, co patrně nikdy a nikde neviděli. Teprve k večeru přijde čas místních. Vhrnou se do své hospůdky na svá místa, spokojeně přehlédnou lokál a vnoří ústa do půllitru. Spokojeně konstatují, že U hrocha je svět v pořádku a zábava začíná.

Od loňského roku se změnil nejen barevný nádech stěn. Optimálně vyladěné pivo nemívá už tolik propastné výkyvy mezi výčepními, jako tomu bylo před dvanácti měsíci. Tlačenka není tak libová a „játrová“, její skladba a chuť nabyly nuancí pro tuto oblíbenou pochoutku k pivu obvyklých. Koleno je stále excelentní, ceny dodnes velice lichotivé. A ona prazvláštní, ne všemi pochopená poetika české hospody se všemi jejími zdánlivými nedostatky, ta je tu opět. S tím, že ony „nedostatky“ z pivnice U hrocha činí vzácně frekventovanou adresu. A jeho kouzlo patrně působí i na většinu zahraničních příchozích. Proč jinak by takový podnik vůbec zmínil kupříkladu průvodce TripAdvisor?

Když se na tuhle rozumu se vymykající pivnici podíváte skrze sluncem prozářenou hladinu piva, s radostí a jistým zadostiučiněním znamenáte, že se vám vlastně líbí. Lokál, který příští rok oslaví dvacet let svého trvání, totiž opět působí, jako by na Malé Straně stál věky.

Otevírací doba

  • Po - Pá:12:00 – 23:30

  • So:12:00 – 23:30

  • Ne:12:00 – 23:30

Hodnocení restaurace

  • Jídlo:23 z 50 bodů

  • Nápoje:36 z 20 bodů

  • Obsluha:15 z 20 bodů

  • Prostředí:6 z 10 bodů

  • Celkem:80 z 100 bodů

Diskuze